Erzincan
27°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan Belediyesi ve Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında yapılan proje kapsamında Belediye personeline yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu eğitim semineri düzenledi. 16 saatlik eğitimler iki gün sürdü.
Belediye belediyesi salonunda düzenlenen seminerde, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Tuba Dalmış, 350 Belediye iş kur personeline 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, iş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları ve personellerin yasal hakları konuları hakkında bilgi verdi.
Erzincan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;” daha önce 260 Belediye iş kur personeline 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, iş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları ve personellerin yasal hakları konuları hakkında bilgi verildiğini bugün de kalan 91 kişinin eğitimleri veriliyor.. Eğitimleri öncesinde ise periyodik doktor muayenesinden geçirildiği belirtildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler