Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda bedelli erlerin yemin töreni gerçekleştirildi.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı V. Tuğg. İsmail Yayan, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, EBYÜ Rektörü Prof.Dr. Akın Levent ve ilimiz protokolüyle birlikte, Erzincan 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen bedelli erlerin yemin törenine katıldı.
Yemin eden askerler ve onların ailelerini tebrik eden Vali Hamza Aydoğdu, askerlerin gerekli eğitimleri en iyi şekilde almalarını sağlayan Tugay Komutanı Tuğg. Mahmut Büyükcingi’ye ve komuta kademesine teşekkür etti.
Vali Aydoğdu, “Askerlik, bir zaman dilimiyle sınırlı olabilir ama vatan sevgisi bir ömür boyu süren, kalpten kalbe taşınan bir bayraktır. Bugün burada ettiğiniz yeminle, bu bayrağı sonsuza dek yüreklerinizde taşıyacağınıza inanıyoruz. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun.” dedi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler