Hatay Kırıkhan’da 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremde yıkılan okullar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları bayramda dağıtılan çikolatalardan yeni bir okul yapımı için vazgeçti. Ekrem İmamoğlu “90 bin çalışan sayesinde Kırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak” dedi.

Öğretmen ve Öğrencilere Samsung'tan Cep Telefonu ve Tablet İndirimi Öğretmen ve Öğrencilere Samsung'tan Cep Telefonu ve Tablet İndirimi

Kırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımını KİPTAŞ üstlenecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu okulun yapılacağı alanı ziyaret ederek incelemeler yaptı. Bu yapılan ziyarete Hatay Büyükşehir Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, CHP milletvekilleri Seyit Torun ve Mehmet Güzelmansur katıldı.

Bürokratik süreç ile ilgili Ekrem İmamoğlu, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Ceylan ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk tarafından bilgilendirildi. Proje ile ilgili bilgileri KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt Ekrem İmamoğlu’na bilgiler verdi. İmamoğlu bu süreç ile ilgi açıklama yaparak şu sözlere yer verdi;

“Gurur duyuyorum onlarla”

“90 bin belediye çalışanı vesilesi ile bu iş gerçekleşecek3. Valiliğe yapılan başvuruda, bir okul inşa etme gibi hayırlı bir niyetimiz olduğunu belirtmiştik. Çalışanlar bayram çikolatalarından vazgeçerek örnek bir davranış sergilediler. Emekçi kardeşlerimizin yaptığı fedakârlık sayesinde depremde zarar görmüş insanlarımıza güzel bir hizmet olacak. Gurur duyduğumuz bir çalışma. Yapılacak yer tespitinde bulunduk. Valilik onayı ile ihaleye gidilecek. Eylül 2024-25 dönemine hazır olacak. Tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Onlarla guru duyuyorum” dedi.