Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bayram öncesi taban aylık alan emeklilere yatacak: 12.000 TL! E-Devlet’e kayıtlı maaş hesaplarında çekilecek!

Yayınlanma:
ABONE OL
Bayram öncesi taban aylık alan emeklilere yatacak: 12.000 TL! E-Devlet’e kayıtlı maaş hesaplarında çekilecek!

12.000 TL! E-Devlet’e kayıtlı maaş hesaplarında çekilecek! Bayram öncesi taban aylık alan emeklilere yatacak-  Tam 12 bin TL emeklilerin hesaplarına yatacak! Üstelik E-devlet’e kayıtlı olan emekliler bu ödemeyi hesaplarından çekebilecekler! Nasıl mı? İşte bu konuya dair merak edilen sorulara yanıtlar!

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı aracılığıyla emekliliğe ayrılmış olanlar için 12 bin TL taban aylığı ödemesi yapılacak! Ödemelerin maaş hesaplarından çekilebileceği ifade edilirken; bu durumum emeklilerin maaşlarına yansıtıldığı da ifade ediliyor! 2024 yılı başlangıcı itibariyle emekli vatandaşlar için %49,25 oranında bir zam kararı alınmıştı. Böylece emekli maaşları 10 bin TL’nin üzerine çıkarılmıştı. 2023 yılında 7 bin 500 TL alan emekliler 2024 yılında 2 bin 500 Lira zam alarak 10 bin TL maaş almaya başladılar. 12 bin TL olarak yapılacak ödeme taban aylık alanlara yansıtılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hazırlanan destek paketi kapsamında bu ödemenin yapılacağı ifade edilirken; bankaların da promosyon ödemelerinde artışların yaşanılacağı belirtildi. Bu aşamada yapılacak ödeme miktarının ne kadar olacağı merak edilirken; bu ödeme miktarının bankadan bankaya değişiklik gösterdiği de aktarılıyor.

En Düşük Emekli Maaşlarına Ek Ödemeler Nasıl Olacak?

10 bin TL maaş alan emeklilere özel ek destek paketleri açıklanmaya devam ediyor! Bu kapsamda en düşük emekli maaşlarına promosyon ödemelerinin de yapılacağı ifade edilirken;  bu ödemelerin bankadan bankaya değişiklik gösterdiği de açıklandı. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda farklı bankalar farklı promosyon ödemeleriyle tanıtımlar yapmaya başladılar!

Emekliler bankaların yapacağı ödeme miktarı hakkında ayrıntıları dikkate alarak, çok daha fazla miktarda promosyon alabilirler! Bunun yollarını ayrıntılarıyla araştıran emekliler; 12 bin Türk Lirasına kadar ödeme de alabiliyorlar! Bunun için bankaların düzenlediği promosyon kampanyalarını yakından takip etmek kritik bir öneme sahip! Bir de yapılan kampanyanın güncel olup olmadığına bakmak gerekli!

Bankalar ek promosyonlarla emeklilerin hesaplarını kendilerine getirmelerini istiyor! Böylece emekliler de 12 bin TL gibi promosyon ödemesi alabiliyorlar. Hatta kimi bankaların bu ödeme miktarını çok daha yüksek miktarlarda tuttukları da bilinmektedir. Özellikle en düşük emekli maaşı alanlara özel kampanyalar hız kesmeden devam etmektedir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com