Erzincan Fen Lisesi öğrencisi Batuhan İpek, 13-19 Mayıs tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Dallas şehrinde düzenlenen REGENERON ISEF Bilim ve Mühendislik yarışmasında Türkiye’yi temsil ediyor.

Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu Türkiye’de yıllık enflasyon yüzde 39,59 mayıs ayı enflasyonu ise 0,04 oldu

Erzincan Fen Lisesi öğrencisi Batuhan İpek, 13-19 Mayıs tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Dallas şehrinde düzenlenen REGENERON ISEF Bilim ve Mühendislik yarışmasında Yazılım-Yapay Zekâ alanında yapmış olduğu "ARTIFICIAL GENIUS" (Gpt-2 Temelli Bir Yapay Zekâyla Turıng Testinin İnternet Ortamında Uygulanması) isimli projesiyle ülkemizi temsil ediyor.

Regeneron ISEF dünyanın en büyük uluslararası ortaöğretim öğrencileri bilim yarışmasıdır. ABD'deki hemen hemen her eyaletten ve yaklaşık 80 ülke ve bölgeden 9-12. Sınıfları arasındaki 1.800'den fazla ortaöğretim öğrencisine yeteneklerini uluslararası bir sahnede sergilemeleri için her yıl olanak sağlıyor.