Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Başkan Şahin, eşlerimiz şehit olduğunda mı bize sahip çıkılacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Başkan Şahin, eşlerimiz şehit olduğunda mı bize sahip çıkılacak

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları  Üyesi ve Erzincan Kadın Kolları İl Başkanı Hümeyra Şahin, uzmanların özlük hakları ile ilgili açıklamalarda bulunarak bizlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
Bizler referans, torpil olmadan devlet eliyle genel atama bekliyoruz sözlerine yer veren Hümeyra Şahin, sözlerini şu şekilde devam etti: ‘ Bizler 3269 sayılı kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış görevlerinden ailevi sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşleriyiz.
Kanunen 7 yıl ve üzeri görev yapan uzman çavuşların kanunen memuriyet hakkı var. Bu hakkımız kurumların inisiyatifine bırakılıyor bu inisiyatif sonucu referans (torpil) olayları ortaya çıkıyor.Aynı kanuna tabi olup referansı olan kişiler yerleşebiliyorken bizler açıkta kalıyoruz. Bir hak varsa bu hak herkese verilmeli ve adalet sağlanmalıdır.  Gençliklerinin en verimli çağlarında askeriyede görev yapan uzman çavuşlar görevlerinden ayrılınca hiçbir iş tecrübesi olmadığı için işsiz kalıyor. Ya da özel sektörlerde işçi olarak çalışmak zorunda kalıyor.
Birçok ailenin yuvası dağılıyor ve çocukları mağdur oluyor. 
Bizler eşlerimiz görevdeyken çocuklarımızla birlikte yeteri kadar cefa çektik çekmeye de devam ediyoruz . Şu anda geçim sıkıntısı yaşıyoruz aileler olarak. Çocuklarımızın ihtiyaçlarını yerine getiremiyoruz. 
Anne baba olarak onların geleceği adına endişe ediyoruz. 
Bizler referans, torpil olmadan devlet eliyle genel atama bekliyoruz.  Yıllarca vatanı milleti için canını ortaya koyan ailesini çocuklarını arkada bırakıp vatanı için en ön safta mücadele veren bu kahramanların hakkı bu memuriyet. Bu hak adil ve eşit bir şekilde verilmeli vefa borcu ödenmeli.Bizler bir eş ve en önemlisi anne olarak eşlerimizin her zaman yanındayız. Haklarını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi onlarla birlikte vereceğiz.
Biz büyük bir aileyiz İNANDIK BAŞARACAĞIZ…
Bu süreçte sesimizi duyurmak istiyoruz. Sesimizi duyurmak konusunda sizlerden desteklerinizi rica ediyoruz. 
Lütfen sesimiz olun…
ATAUZDER ailesi adına çok teşekkür ederiz.11 yıl görev süresinde nefes bile almadan vatan bayrak için terörle mücadelede hep en önde olan benim eşimdi sıcak yemek sıcak yatak görmeden dağda -30 derecede terörist avındaydı şimdi sadece var olan hakkımızı istiyoruz dilencilik yapmıyoruz bu kanunu çıkardınız gereği neyse yapılmalı biz hakkımızı alana kadar mücadele edeceğiz ‼’ diye konuştu.

İlgili Haberler