Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Başınıza öyle bir talih kuşu kondu ki! 81 ilden başvurular alınıyor 450 bin TL ödeme alacaksınız

Yayınlanma:
ABONE OL
Başınıza öyle bir talih kuşu kondu ki! 81 ilden başvurular alınıyor 450 bin TL ödeme alacaksınız

2024 yılında art arda gelen zamlar, vatandaşın bütçesini sarstı. Bütçe dengesini sağlamak üzere harcamalarına dikkat eden ve ek ödeme alabilmek için çeşitli araştırmalarda bulunan vatandaşlara yeni haberler de art arda geldi. Artan gider maliyetleri nedeniyle tasarruf yollarını arayan vatandaşlar için operatör firmalarının sürpriz bir ödemesi gündeme geldi. 81 ile piyango vurduğu öğrenilirken  operatör şirketlerinin hanelere 450 bin TL ödeme yapacağı ifade edildi.

Yeni yılla beraber zamlar peş peşe duyuruldu. Tasarruf kapısı arayanlar araştırmalarına devam ederken 81 ilde yapılan bir fırsat da vatandaşa gelir fırsatı sundu. Ev sahibi olanlar için yapılan açıklamada evinde telefonu çekmeyen hat sahiplerine operatör firmaları tarafından fırsat sunuldu. Üzerinize kayıtlı tapulu evli olan vatandaşların operatör firmalarına baz istasyonu başvurusu yapabileceği öğrenildi. Söz konusu başvuru kapsamında başvuru sahibine ödeme yapılacağı açıklandı.

EVİNDE TELEFONU ÇEKMEYENE OPERATÖR FİRMALARINDAN ÖDENEK ÇIKTI

Bazı bölgelerde telefonun çekmemesi sorun olmaya devam ederken durumdan şikayetçi olan tapu sahibinin operatör şirketleri ile iletişime geçmesi gerektiği ve belirli şartlar dahilinde ödeme alabilecekleri ifade edildi.

Bulundukları bölge, bina ya da müstakil evlerine verici olarak da bilinen baz istasyonu kurulmasını talep edebilen tapu sahiplerinin bundan bir de gelir elde edebileceği ifade edildi. Operatör firmalarının baz istasyonu başvurularının kabul edilmesi durumunda şirketler tarafından tapu sahiplerine ödeme yapılacağı aktarıldı. Baz istasyonları operatör hatların çekim gücünü artırırken şirketler tarafından konut sahibine 450 bin lira ödeme yapılacağı aktarıldı.

Baz istasyonlarının kurulmasının talebi halinde operatör şirketleri ile 5 yıllık sözleşme imzalanırken anlaşmalar belirli dönemlerde yenileniyor. 81 ilde hayata geçirilen bu uygulama ile bulunduğu bölgede hat ya da internet çekmemesi gibi durumların da önüne geçilmesi için vericiler kurularak mülk sahibine de 450 bin TL ödeme yapılıyor. Böyle bir durum yaşayanların operatör şirketleri ile iletişime geçmeleri gerektiği ifade edildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler