Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bağkur’lular ek ödemeniz çıktı! 5 Nisan gece saat 00.00’da hesaplarınızı kontrol edin

Yayınlanma:
ABONE OL
Bağkur’lular ek ödemeniz çıktı! 5 Nisan gece saat 00.00’da hesaplarınızı kontrol edin

Türkiye’de emeklilere yeni yılda verilecek olan zam oranı yüzde 49i25 olarak açıklandı. En düşük emekli maaşı da 10 bin liraya yükseltilirken emekliler artan enflasyon nedeniyle seyyanen ve ara zam beklentisine girdi. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının da ardından emeklinin maaşının daha cebe girmeden erdiği ortaya çıkarken ara ya da seyyanen zam beklentisi de karşılık bulmadı. Ancak 2024 yılının ’emekliler yılı’ olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından adlandırılmasından sonra ikramiye ve promosyon ödemeleri için zam açıklaması geldi.

Emeklilerin ikramiye  ve promosyon ödemelerinde artış yaşanırken Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez ödenen ikramiye ödemelerinde yüzde 50 artış kararı alındı. Emekliler yılda iki kez dini bayramlarda 2’şer bin liradan toplamda 4 bin lira ödeme alırken yapılan yüzde 50 oranındaki artışla beraber 3 bin liradan toplamda 6 bin TL ödeme alacak. Söz konusu ikramiye ödemelerinin ilki de Ramazan ayının hemen öncesinde yapılacak.

BAĞKUR EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bağ-kur emekli ikramiyesinin ne zaman ödeneceği merak konusu olurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin ikramiyelerinin 2 – 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçeceğini aktarmıştı.

Ödemelerin 2 Nisan’da başlaması ile beraber Bağ-Kur’lular da ”Bağ-kur emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Bağ-kur bayram ikramiyelerinin yatacağı günler merak ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emekli Bayram ikramiyesi ödemeleri 2 Nisan Salı günü yatırılmaya başlandı. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine ikramiyeler farklı günlerde yatırılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre;

Bağ-Kur emeklileri ise bayram ikramiyesi ödemelerini 5 Nisan Cuma günü alacak. Dolayısıyla Bağ-kur emeklisi de ödemelerini 5 Nisan Cuma günü saat 00.00 itibariyle hesaplarında görebilecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com