Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

30°/ 17°

Pazartesi

33°/ 20°

Salı

33°/ 21°

Çarşamba

29°/ 19°

Perşembe

31°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bağcılarlı kadınlardan çocuklara hediye

Yayınlanma:
ABONE OL
Bağcılarlı kadınlardan çocuklara hediye

İSTANBUL (AA) – Bağcılar Belediyesi bünyesindeki “Bilge Kadın Platformu” üyesi 13 kadın, Kurban Bayramı dolayısıyla, tığla ördükleri 20 bez bebeği, Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklara hediye etti.

Bağcılar Belediyesi tarafından kitap okuma, tahlili ve analizi çalışması amacıyla hayata geçirilen “Bilge Kadın Platformu” üyeleri bu kez farklı bir etkinlik için bir araya geldi. Her 15 günde bir Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nde toplanan kadınlar kimsesiz çocuklar için tığ ve ipi eline aldı. Amigurimi (Örgü oyuncak) hocasından örgü tekniklerini öğrenen 13 kadın rengarenk iplerden bez bebekler örmeye başladı.

Hepsi birbirinden heyecanlı olan ve sohbet ederek örgü yapan kadınlar, takıldığı yerde birbirlerinden de yardım aldı. Kursiyerlerin çocukları da akranları için yapılan bu anlamlı etkinlikte annelerine yardım etti. Gün boyu süren etkinlik sonunda el emeği göz nuru 20 bez bebek yapıldı. Farklı modeldeki el işi örgü bebekler Kurban Bayramı hediyesi olarak Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklara hediye edildi.

Kitapsever bilge kadınlar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılacak her etkinlikte yer alacaklarını ifade etti.
Projeye katılan bilge kadınlar, kendilerine bu projeyi yapma imkanı veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler