9-12 Haziran 2022 tarihlari arasında Guruplarında birinci olan 19 ilin Katıldığı Türkiye  finaleri Amasya ilinde yapıldı.

Bayburt ilinde yapılan gurup maçlarında birinci olan Erzincan Şehit Er Süleyman Aydın Orta Okulu kız takımı Amasya ilinde yapılan ve büyükşehirlerden oluşan takımlara karşı finallerde gösterdiği yüksek performans ile tüm müsabakaları kazanarak Türkiye Şampiyonu oldualr.

Finalde güçlü rakibi Ankara yı 3-2 yenen Erzincan temsilcisi disiplinli ve azimli çalışmanın sonucunu şampıyonlukla bitirdi.Yarışmayla ilgili bilgi veren Milli takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin bu başarı örnek bir çalışma ve birlikteliğin eseri olduğunu belirttiler.

Milli takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin, Erzincan Şehit Er Süleyman Aydın Orta Okulu Okul Müdürü Ercan Sak’ın şampiyon olmalarındakendilerine ve sporcularına çok büyük destekleri olduğunu belirterek Erzincan’daki çalışmalarında kendilerinden desteklerini esirgemeyen Erzincan Gençlik Spor il Müdürlüğü ve Erzincan İl Milli Egitim Müdürlüğüne ayrıca teşekkür ederek, alınan başarı bu birlikteliğin eseridir” dediler.