Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Askerlerimiz Dünya Şampiyonu Oldu!

  Türk askerleri, spor müsabakalarında da Türk milletini gururlandıracak başarılara imzalarını atıyorlar.

  Türk askerleri, spor müsabakalarında

  Terör örgütü ile gerçekleştirdikleri başarılı mücadeleler ile Türk askerlerinin başarısını ortaya koyan Türk askerleri, spor müsabakalarında da Türk milletini gururlandıracak başarılara imzalarını atıyorlar.

  Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Gücü Takımı, Büyük Taarruz ve Malazgirt Zaferi’nin yıl dönemi kutlamaları çok anlamlı bir gün oldu. Kutlamalarda düzenlenen 67’nci Dünya Askeri Pentatlon Şampiyonası’nı kazanan Mehmetçiklerimiz Dünya Şampiyonu oldular.

  Ülkemizi İsveç’te temsil eden Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Gücü’nün Pentatlon Takımı; düzenlenen engelli koşu bayrak müsabakalarında birçok ülkenin sporcusunu arkada bırakarak birinciliği almayı başardılar.

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre askerlerimiz, söz konusu olan elemelerde Ekvador’u çeyrek final müsabakalarında Almanya’yı, yarı final müsabakalarında çek Cumhuriyeti’ni, final müsabakalarında ise Cezayir’i yenerek Dünya Şampiyonluğunu elde etti.

  Milli savunma Bakanlığı, 16 ülkenin katıldığı Dünya şampiyonluğunda başarı elde eden askerleri ve başarılı personelleri tek tek isimlerini belirterek hem askeri görevlerinde hem de spor faaliyetlerindeki başlarının devamını dileyerek tebrik etti.

  Dünya Şampiyonu Olan Başarılı Sporcu Askerler

  İsveç’te gerçekleştirilen Dünya Askeri Pentatlon Şampiyonası’na katılarak ülkemizi şampiyonluğa götüren Mehmetçiklerimizin isimleri şu şekildedir;

  Mly.Asb.Kd.Üçvş. H. İbrahim Akdeniz,

  Harbiyeli Tolgahan Su

  İkmal Teğmen Ali Akaydın,

  Harbiyeli Miraç Birkan,

  Harbiyeli Mustafa Oğuz,

  Ülkemizi hem askeri başarıları ile gururlandıran askerlerimizim spor müsabakalarında da birinci olarak Türk halkını orada da gururlandırdı.

  Erzincan Haber