Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Araştırma Hastanesinde Kapalı Tüp Mide Ameliyatı Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Araştırma Hastanesinde Kapalı Tüp Mide Ameliyatı Gerçekleştirildi

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde kapalı tüp mide ameliyatı (Laparoskopik Sleeve Gastrektomi) Mide hacmi küçültme işlemi gerçekleştirildi.

Genel Cerrahi kliniğimize gelen 34 yaşındaki bayan hastamız kilo veremediği için kliniğimize başvurdu, yapılan tetkiklerde 110 kilo, 42.97 vücut kitle indeksine sahip olduğu görüldü. Hastamıza gerekli tetkik ve incelemeleri tamamlandıktan sonra tüp mide ameliyatı(sleeve gastrektomi) gerçekleştirildi.

TÜP MİDE AMELİYATI (SLEEVE GASTREKTOMİ) BİR OBEZİTE CERRAHİSİ ÇEŞİDİDİR

Tüp mide ameliyatı genellikle laparoskopik yöntemle ya da toplumda yaygın bilinen adıyla kapalı ameliyat olarak yapılır. Sleeve Gastrektomi yöntemi ile mide hacmi küçültülerek etkin ve kalıcı kilo kaybı hedeflenir ve bu sayede hastalar küçük porsiyonlar ile daha hızlı doyar. Mide küçültülerek tüp şekline getirildiği için yemeğe karşı istek azalır ve beyin daha az açlık hisseder. Sleeve gastrektomi ameliyatı ile mide boyutunun küçültülmesi, tüketilebilecek besin miktarını sınırlandırır. Buna ek olarak mide boyutunun azalması ile kilo kaybetmeye yardımcı olan hormonal değişimler de meydana gelir. Bu değişimler hastanın cerrahi sonrası ideal kiloya düşmesine veya ideal kiloda kalmasına katkıda bulunur.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, Operasyonu gerçekleştiren Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Memiş ve ameliyata katılan anestezi ile cerrahi ekibine teşekkür ediyor, hastamıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler