Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 18°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

28°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Albayrak ailesinin acı günü

Yayınlanma:
ABONE OL
Albayrak ailesinin acı günü

Dün trafikte yaşanan tartışma sonucu karakola götürülen ve burada darp iddiasıyla hayatını kaybeden Tarkan Albayrak Terzibaba Camiinde kılınan cenazenamazının ardından toprağa verildi. Cenazeye kalabalık bir cemaat katıldı. Öte yandan otopsi raporuna göre Albayrak’ın vücudunda çok sayıda darp izine rastlandığı belirtildi. Ölüm olayını araştırmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bir müfettiş görevlendirildi.

Erzincan Demirkent Beldesinde trafikte yaşanan tartışma sonucu Şehit Enes Bediz Polis Merkezine getirilen Tarkan Albayrak, burada darp iddiasıyla hayatını kaybetmişti. Erzincan FM Radyosu sahibi Erdal Albayrak’ın kardeşi olan Tarkan Albayrak için Terzibaba Camiinde cenaze namazı kılındı.

Cenazeye Albayrak ailesinin yanı sıra Ak Parti Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, CHP İL Başkanı Ayhan Doğan, MHP İl Başkanı Salih Aksu ve çok sayıda kurum amiri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile kalabalık bir cemaat katıldı.

47 yaşında hayatını kaybeden Tarkan Albayrak,  kılınan cenaze namazının ardından Terzibaba Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kardeşinin ölümünden sorumlu olanların cezalandırılmasını isteyen Erdal Albayrak, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın konuyla yakinen ilgilendiğini belirterek kendisine teşekkür etti. Albayrak, olayın yaşandığı karakoldaki güvenlik kamerası görüntülerinin inceleme altına alındığını belirterek, “Kardeşim ölmeden önce bana polisler tarafından karakolun tuvaletinde darp edildiğini söyledi, polislere Ambulans çağırmaları için yalvardım ama çağırmadılar, ısrarlarım sonucu 35 dakika sonra Ambulans çağırıldı. Kardeşim Karakolda gözlerimin önünde öldü. Otopsi raporuna göre vücudunda 50 den fazla darp izi var. Olayın takipçisi olacağız. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş olayın sorumlularını ortaya çıkaracaktır.” Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler