Erzincan Belediyesi trafik akışını rahatlatmak, güvenli ve konforlu ulaşımı sağlamak için gerçekleştirdiği yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sürdürdüğü çalışmalarla birçok sokak yenileniyor.

Erzincan Belediyesi kentin ulaşım ağını güçlendirmeye devam ediyor. Yol genişletme, asfalt serim gibi çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Ekipler son olarak İnönü Mahallesi 23. sokakta yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında 12 metre genişliğe ulaşan sokakta beton istinat duvar ve kaldırım çalışmalarının ardından 350 ton asfalt döküldü.

ÇALIŞMALARIMIZ ŞEHİR GENELİNDE DEVAM EDECEK

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Bekir Aksun, şehir genelinde yenileme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Başkan Aksun; “Erzincan’da asfaltsız ve kaldırımsız sokak bırakmamak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Asfalt sezonu ile birlikte birçok mahalle ve sokakta başlattığımız yenileme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. İnönü Mahallesi 23. sokakta yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarımızı tamamlayarak bir sokağımızı daha yenilemiş olduk. Sürdürdüğümüz çalışmalar şehir genelinde devam edecek. Vatandaşlarımıza hayırlı kullanımlar diliyorum.” dedi.

Esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, çalışmalar hakkında bilgi verdi.