MHP Erzincan Milletvekili aday adaylığını açıklayan Lütfü Akpınar, Cumhuriyetin yüzüncü yılında yüce Türk milleti olarak seçime Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü cumhur ittifakını tekrar iktidar etmek istiyoruz’ dedi.

MHP Erzincan Milletvekili aday adaylığını açıklayan Lütfü Akpınar , Başvurumu yaparken hiçbir hesabım olmadan yaptım açıklamasında bulundu.

MHP Erzincan il binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan MHP İl Başkanı Salik Aksu, parti yönetimi ve partililerin katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan il başkanı Salih Aksu ve belediye başkanı Bekir Aksun aday adaylarının memlekete hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Konuşmalarından açıklamada bulunan MHP Erzincan Milletvekili aday adayı Lütfü Akpınar şunları kaydetti: ‘  sizlerin içerisinde çıkmış bir kardeşiniz olarak bende ülkemizin içerisinde olduğu bu süreçte camiamıza güç vermek destek olmak sorumluluk alma adına aday adaylığımı açıklıyorum. Başvurumu yaparken hiçbir hesabım olmadan yaptım. Çünkü bizler şuna inanıyoruz ki bu çatı altında siyaset yapmak MHP’den adaylık sürecinin olması bizim ömür boyu iftihar edeceğimiz bir madalyamızdır. Aday listeleri açıklandığı zamanda sıramızın kaç olursa olsun nerede olursa olsun dün olduğu gibi her daim  hareketin emrinde olacağım. Partimiz nerede görevlendirire hangi ilçe, belde, köy er neresiyse orada Milliyetçi ülkücü hareketin bir neferi olarak çalışacağım. Ülkemiz zor bir süreçten bu seçime giriyor. Cumhuriyetin yüzüncü yılında yüce Türk milleti olarak seçime Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü cumhur ittifakını tekrar iktidar etmek istiyoruz. Sizlerden ve tüm gönül daşlarımdan arzum şudur. Biz ülkücüyüz. Ekmeğimiz bir, aşımız bir, davamız bir. Hangi aday adayı kardeşimiz nerede olursa olsun birlik içinde tek yumruk olarak her kapıyı çalarak her eli tutarak her gönüle girerek iman ve ülküdaş ile MHP’yi Erzincan’da birinci parti yapalım. Ben söz veriyorum ki süreç ne olursa olsun yılmadan, yorulmadan çalışacağım.