Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Halk Eğitim Merkezinde öğretmenlerin öğrencilerin psikolojik ve fizyolojik gelişimlerini takip edebileceği “Aile Okulu Eğitici Eğitimi” kurs programı başladı. Eğitici olarak görevlendirilecek öğretmenlere toplamda 30 saat eğitici kursu verileceğini
Erzincan Halk Eğitim Merkezinde öğretmenlerin öğrencilerin psikolojik ve fizyolojik gelişimlerini takip edebileceği “Aile Okulu Eğitici Eğitimi” kurs programı başladı. Eğitici olarak görevlendirilecek öğretmenlere toplamda 30 saat eğitici kursu verileceğini
Aile okulu kurs programı kapsamında Aile İçi İletişim, Sosyal Beceriler, Sağlıklı Beslenme, Akran Zorbalığı, Stresle Baş etme, Psikolojik Sağlamlık, Güvenli Teknoloji, Siber Zorbalık ve Çatışma Çözme konularında öğretmenler bilgilendirildi.
Kurs açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün öğretmenlere başarı dileklerinde bulundu. Gün burada yaptığı konuşmasında; “Salgın sürecinde uygulanan kısıtlamaların bazı çocuklar ve veliler üzerinde sinir, öfke ve saldırganlık davranışlarını göstermelerine neden oldu. Yaşanan bu sıkıntıların giderilmesinde kurs programının velilerimiz üzerinde etkisiyle çocuklarımızın eğitiminin veli desteğiyle sağlanabilecek.” İfadelerine yer verdi.
Daha sonra kurum yöneticileri İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’e kurs hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan bilgilendirmede aile okulu eğitici kurs programında eğitici olarak görevlendirilecek öğretmenlere toplamda 30 saat eğitici kursu verileceğini ve bu kursu tamamlayan öğretmenlerin İlçelerde velilere yönelik aile okul kurs programlarını düzenleyecekleri belirtildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı