Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 17°

Cumartesi

28°/ 19°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

‘Ağabeyime 1 milyon dolar ve generallik teklif edilmiş’

Yayınlanma:
ABONE OL
‘Ağabeyime 1 milyon dolar ve generallik teklif edilmiş’

ANKARA – Ertuğrul Subaşı/Cemil Murat Budak (AA) – Darbe girişimiyle alakalı yargılanan ağabeyi hakkında tanıklık yapan O.A, yengesinden öğrendiğine göre ağabeyine 1 milyon dolar ve generallik teklif edildiğine yönelik beyanda bulundu.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin görülen davanın sanığı eski albay Hakan Cafer A. hakkındaki tanık beyanı dava dosyasına eklendi.

Tanık O.A, sanık Hakan Cafer A’nın öz ağabeyi olduğunu belirttiği beyanında, yengesi N.A’nın, ağabeyi hakkında ifadelerini duyduğunu kaydetti.

Yengesinin, darbe gecesi ağabeyine telefon geldiğini, hemen evden çıktığını, kuleleri gezerek darbe emrini görevli personele imzalatmaya çalıştığını, imzalamayanların zor kullanarak elini kolunu bağladığını anlattığını bildiren O.A, “Darbe gerçekleşmeyince ağabeyim helikoptere binip havaya ateş açarak Akıncı Üssü’ne kaçmış. Bunların hepsini bana yengem söyledi. Ayrıca yengem bana darbe başarılı olsa idi ağabeyime 1 milyon dolar ve generallik rütbesinin teklif edildiğini söyledi. Ben vatanımı ve milletimi seven birisi olduğum için bana söylenen şeyleri bilirdim.” şeklinde beyanda bulundu.

“Aleyhte tanıklar tehdit edilmiş”

O.A, yengesinin ayrıca “Keşke darbe başarılı olsaydı da eşim içeri girmeseydi”, “Eşim hakkında aleyhte tanıklıkta bulunan kişiler tehdit edilmiş” gibi şeyler de söylediğini belirtti. Bunun nasıl yapıldığını sorması üzerine yengesinin, aleyhte tanıklık yapanların ankesörlü telefondan aranarak tehdit edildiklerini anlattığını iddia eden O.A, ağabeyi hakkında ifade verdiğini öğrendikten sonra yengesinin kendisine bir şeyler anlatmayı bıraktığını ve aralarının bozulduğunu kaydetti.

Duruşmalarda bu beyanlar yüzüne karşı okunan ve bir diyeceği olup olmadığı sorulan Hakan Cafer A. ise kardeşinin şizofren olduğunu öne sürerek iddiaları kabul etmedi. Hakan Cafer A, “ABD’de deprem olsa benden bilir. Allah sağlık versin diyorum, başka bir şey demiyorum.” ifadesini kullandı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler