Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 18°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

28°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Adalet Komisyonu Başkanı Odabaş, kariyer söyleşilerinin konuğu oldu

Yayınlanma:
ABONE OL
Adalet Komisyonu Başkanı Odabaş, kariyer söyleşilerinin konuğu oldu

Meslek Yüksekokulu tarafından Erzincan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı ve Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Odabaş’ın konuşmacı olarak katıldığı “Adalet MYO Öğrencilerinin Kariyerlerine Yönelik Söyleşi” konulu çevrimiçi seminer gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Dr. Seyithan Kaya ve Öğr. Gör. Gökhan Çaybaşı’nın yaptığı programa Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şengül Al Kılıç, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şengül Al Kılıç, katılımcılara okul hakkında bilgi vererek, Adalet Meslek Yüksekokulunun adalet hizmetlerinin gerektirdiği niteliklere uygun olarak teorik ve uygulamalı olarak eğitim verdiğini aktardı. Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerin geniş bir iş imkanına sahip olduğuna vurgu yapan Al Kılıç, “Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler Adalet Bakanlığı bünyesinde yazı işleri müdürü, icra müdürü, icra müdür yardımcısı, ceza infaz kurumları müdürü, ceza infaz memuru, zabıt katibi ya da mübaşir olabilmektedir” dedi.

Hedeflerinin, öğrencileri en iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak olduğuna dikkati çeken Al Kılıç, “Etkinliğimizi bu amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz” diyerek katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Rektör Prof. Dr. Akın Levent ise konuşmasına etkinliğin verimli geçmesi temennisinde bulunarak, Erzincan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı ve Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Odabaş’ın yapacağı konuşmalardan ve tecrübelerinden kendilerinin de istifade edeceğini kaydetti. Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerin geniş bir perspektifte iş imkanına sahip olduğuna vurgu yapan Levent, öğrencilere meslek hayatında başarılar diledi.

Programa konuşmacı olarak katılan Erzincan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı ve Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Odabaş ise konuşmasına “Gelecekte teşkilatımızın çeşitli birimlerinde beraber çalışacağımız öğrenci arkadaşlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyum” diyerek başladı. Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Adli Teşkilatın çeşitli alanlarında çalışma fırsatı elde edeceğini belirten Odabaş, öğrencilere kendilerini her alanda geliştirme tavsiyesinde bulundu. Çok hassas bir alanda hizmet verdiklerine değinen Odabaş, hassas hizmetin gereksinimlerinden ötürü mevzuata hakim olunması gerektiğini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Teorik bilgileri çok iyi öğrenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra bu teorik bilgileri nasıl uygulamaya geçirmeniz gerektiğini de çok iyi kavramalısınız. Adli teşkilatımızın birimlerinde staj yaptığınız dönemlerde bu teorik eğitimlerin nasıl uygulamaya geçtiğini görüyorsunuz. Bu yüzden staj yaptığımız dönemlerde çalışma arkadaşlarımızın neler yaptığına çok dikkat edin, bunlar ilerde sizin için çok önemli olacak.”

Programın devamında öğrencilere meslek hayatında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili deneyimlerini paylaşan Odabaş, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler