Taç giyme ve yılsonu mezuniyet töreni yapıldı Taç giyme ve yılsonu mezuniyet töreni yapıldı

Düzensiz Göçle Mücadele Kapsamında Ülke Genelinde olduğu gibi Erzincan’da da 3'üncü  Huzur Operasyonu gerçekleştirildi.
Bu kapsamda  Erzincan Emniyet Müdürlüğünce düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, toplu taşıma durak ve istasyonlarında uygulama gerçekleştirildi.
Doğu sınırlarından batı sınırlarına kadar kaçak göç ile mücadele eden Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik ekipleri, ülke genelinde 2023 yılının üçüncü “Huzur” operasyonunu gerçekleştirdi. Erzincan Emniyet Müdürlüğünce düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla 27 ekip ve 61 personelin katılımı ile 08:00 ile 18:00 saatleri arasında yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, toplu taşıma durak ve istasyonlarında uygulama gerçekleştirildi. 
Gerçekleştirilen uygulamada 304 Türk Vatandaşı, 49 yabancı uyruklu şahıs sorgulanarak 45 araç kontrolü yapıldı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere düzensiz göç ile mücadeleye yönelik çalışmalarımızı tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz’ denildi.