Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

240 milyon lira maliyetindeki Yaşam Merkezi temelleri atıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
240 milyon lira maliyetindeki Yaşam Merkezi temelleri atıldı

Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı, EKEV ve hayırsever iş insanları desteği ile 13 Şubat Caddesi’nde projelendirilen ve geliriyle üniversite öğrencilerine burs imkanı verecek olan, yaklaşık 240 milyon lira maliyetindeki Yaşam Merkezi temelleri atıldı.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Erzincan Yaşam Merkezi temel atma törenine katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Erzincan’a bir değil, onlarca, yüzlerce eseri kazandırmanın mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Yıldırım: “Temelini atacağımız Erzincan Yaşam Merkezimiz toplam 20 bin 700 metrekarelik, yer altında 3, yer üstünde de 4 katı olan bina. Hemen yapımı devam eden Şehir Hastanesinin yanında olacak. Şehir Hastanemiz gelecek yıl yaz aylarında inşallah açılacak. Yetiştirebilirsek Yaşam Merkezi ile ikisinin açılışını yapacağız. Erzincan’a hayırlı uğurlu olsun. Üniversitemizle ilgili sloganımız, ‘Anadolu’da bir dünya üniversitesi olmak.’ Erzincan elbette bunu başarır. Çünkü üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir, şehir gelişirse hemşehrilerimizin hedefleri, beklentileri karşılanır ve ülkemiz gelişir. Onun için yaşam merkezi Erzincan’ın eseri olacak. Burası hiçbir şahsın, kimsenin yeri değildir. Erzincan Yaşam Merkezine hiçbir şekilde bir kuruş devletten kaynak kullanılmayacak, tamamen Erzincan’a gönül veren, Erzincan sevdalısı EKEV ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfının ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilecek. Yani 240 milyonluk bu yatırımı Erzincanlı hayırseverlerimiz, vakıflarımızın mütevelli heyetinde bulunan üyelerimiz, öncelikle Erzincanlı iş adamları tarafından karşılanacak. Söz konusu merkeze cömertçe bağış yapan ve destek veren bütün hayırseverler ile Erzincan Valisi Mehmet Makas’a, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e, AK Parti Erzincan milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür ederim.

Konuşmalar ve okunan duanın ardından Yıldırım ve beraberindekiler, butonlara basarak yaşam merkezinin temelini attı.

Törene, AK parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın yanı sıra Vali Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından sanatçı Murat Kekilli, Zafer Şöleni kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda konser verdi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler