2023 Yılı TÜBİTAK 2204 A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Erzincan  İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinatörlüğünde planlanan ve Erzincan Öğretmen Akademisi kapsamında ''TÜBİTAK 2204/A ve B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri'' konulu bilgilendirme toplantısı Erzurum TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Erdal Karaduman'ın katılımıyla Erzincan Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İlgili seminere, İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Ortaöğretim Birimi Şube Müdürü Hasan Güneş, il genelindeki lise ve ortaokul türünde görev yapan okul idarecileri, okul TÜBİTAK temsilcileri ve öğretmenler katılım sağladı.
İl Müdürlüğü merkez ilçe okullarında görev yapan okul idarecileri ve okul TÜBİTAK temsilcileri Erzincan Halk Eğitim Merkezindeki toplantıya yüz yüze katılırken 8 ilçe milli eğitim müdürlüğünde görev yapan ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, ilgili okul idarecileri ve okul TÜBİTAK temsilcileri ise çevrimiçi ortamda seminere katılım sağladı.
Açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün yapmış olduğu seminere 125 ilgili katılım sağlarken seminer yaklaşık bir buçuk saat sürdü. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün seminere ilişkin düşüncelerini şu şekilde ifade etti : "TÜBİTAK 2204 A/B Lise ve Ortaokul Öğrenci Araştırma Projeleri yarışmalarında ilimizin geçmiş yıllarda göstermiş oldukları başarıların devam etmesi adına yapmış olduğumuz eğitim seminerlerimizin 10.sunu düzenliyoruz. Bu anlamda siz kıymetli okul idarecileri ve öğretmenlerimizin öğrencilerin proje çalışmalarına yönelik farkındalık yaratıp onların araştırma projelerine katılım sağlamaları yönünde teşvik etmelerini rica ediyoruz. İlgili projelerin bölge finallerinin Erzincan ilimizde yapılması yönünde istişarelerimiz neticelendirilmiş ve bölge finallerinin 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 2. döneminde belirlenen takvim çevresinde ilimizde yapılması kararlaştırılmıştır. Tüm eğitim camiamıza şimdiden katkılarından ötürü teşekkür eder, çalışmalarınıza başarılar dilerim"dedi. 
Açılış konuşmasından sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik, Cebir ve Sayılar Teorisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Erdal Karaduman seminere ilişkin bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi. Eğitim seminerinde ilgili programlara yönelik başvuru şartları, başvuruda dikkat edilecek hususlar ile TÜBİTAK Öğrenci Araştırma Projeleri başvurularında öğrencilerin ve danışman öğretmenlerin dikkat edecekleri teknik konulara değinildi.
2023 yılı 2204/A TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri 54. Destekleme Programına yönelik başvurular 05 Aralık 2022 -5 Ocak 2023 tarihleri arasında, 2204/B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri 17. Destekleme Programına yönelik ise başvurular 19 Aralık 2022 - 19 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak.