Erzincan
21°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün´ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, PANDEMİ sonrası ciddi ve gayretli çalışmaların yapıldığı 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi yapıldı.
Temel eğitim düzeyi hedefleri ve özellikle okul öncesi okullaşma rakamları, “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”, ilkokul-ortaokullarımızda karşılaşılan sorunlar, okul kayıt alanlarının e-okul sisteminde güncellenmesi, “Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi” ile mesleki teknik eğitimde Bakanlığımızın özellikle tarım alanında ciddi destekleri ele alınmıştır. Mesleki ve teknik eğitime yönelik hedefler ve karşılaşılan sorunlar ele alınarak, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında mesleki teknik eğitime kayıtlar, açılacak alan ve dallar üzerine görüşmeler yapıldı.
Toplantıda 2022 yılı LGS ve YKS sınavlarının değerlendirilmesi yapılmış, sınav sonrası tercih ve danışmanlık hizmetleri konusunda hassasiyet gösterileceğinin altı çizilmiştir. Sorunsuz geçen LGS ve YKS sınavlarında, öğrencilere sınav öncesi ulaştırılan kaynak kitapların bu başarıda büyük payının olduğu vurgulandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında temel eğitim de 5-6-7-8 sınıflar ile ortaöğretim de 9-10-11-12 sınıfların tamamına kaynak kitap gönderilmiş olup, I. dönemde 48 bin 560, II. dönemde 32 bin 453 ve toplamda 81 bin 103 adet yardımcı kaynak kitap dağıtıldı.. Ayrıca yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde her ay tüm eğitim kademelerine yönelik olarak yardımcı kaynak destek paketi yayınlanmaya devam ediyor. Yardımcı kaynak destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS ‘ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor.
Destekleme ve yetiştirme kurslarının genel değerlendirilmesi yapılmış olup yaz okulu ile yaz destekleme ve yetiştirme kursları üzerinde duruldu. İlk defa Matematik ve İngilizce sınıflarının açılacağı bilgisi paylaşılarak, 4. sınıftan 12.sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin bu kurslardan faydalanabileceği belirtildi.
İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yapılan çalışmaların değerl
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı