Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile çocuk polisinin görevleri konularında öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince 2023/2024 Eğitim ve Öğretim yılında planlanan programlar sürüyor. Okullarda öğrenim gören çocukları suçtan korunma yöntemleri hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.
2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi faaliyetleri kapsamında il merkezi Polis sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda; Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri, Çocuk Polisinin Görevleri, Trafik Güvenliği, konularında Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün katılımıyla;
İzzetpaşa Ortaokulu, Şemsettin Uçar İmam Hatip Ortaokulu Ulalar Ortaokulunda toplam 180 öğrenci ve öğretmene bilgilendirme yapılarak İl Emniyet Müdürlüğünün Resmi Sosyal Medya Hesapları Tanıtım Broşürleri dağıtıldı.
Ayrıca Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt’un bilgilendirme mektubu, velilere dağıtıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘2Erzincan Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman yanınızdayız. Geleceğimizin teminatı Çocuklarımızı her türlü suçtan uzak tutup, korumak, eğitim ve öğretim hayatlarını daha güvenli bir ortamda sürdürmelerini sağlamak için görevimizin başındayız.’ Denildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı