Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

17 milyon emekliye 23:59’da güzel haber! Emekli maaşı 20.000 TL altı olan emeklilere 1.500 TL bayram çeki müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL
17 milyon emekliye 23:59’da güzel haber! Emekli maaşı 20.000 TL altı olan emeklilere 1.500 TL bayram çeki müjdesi

17 milyon emekliye 23:59’da güzel haber! SSK BAĞKUR Memur EYT emeklilere 1.500 TL bayram çeki müjdesi – Emeklilere müjde yağmuru tüm hızı ile devam ederken 17 milyon emekliye bir son dakika müjdesi daha geldi. Emeklilerin geçim derdi her geçen gün biraz daha artarken emeklilere yönelik peş peşe yeni destek müjdeleri verilmeye başlanmıştı.

Emeklilere bayram ikramiyesi için zam yapılırken bir zam haberi de promosyon rakamları için açıklanmıştı. Emekliye bayram ikramiyesi 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilirken emeklilere promosyon rakamı ise kamu bankaları tarafından 8 bin liradan 12 bin liraya çıkartılmıştı. Emeklilere yönelik destek ödemeleri açıklamalarına bir yenisi daha eklendi ve binlerce emekliye 1.500 liralık bayram çeki müjdesi de eklendi.

EMEKLİLERE BAYRAM ÇEKİ MÜJDESİ! BAYRAM ÇEKİ KİMLERE VERİLECEK?

Bursa Büyükşehir Belediyesi emeklilere yönelik desteklerini arttırırken ödenen desteklere bir yenisi daha eklendi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yapmış olduğu açıklamasında “‘Emekliye Bayram Destek Çeki’ projemize başvuru yapan ve maaşı 20 bin TL’nin altında olan 50 bin emeklimize 1.500 TL’lik destek çeklerini ulaştırdık. Daha önceki sosyal destek projelerimizde tek bir meslek grubunda geçerli olan harcama kodları, bu sefer birçok alanda geçerli olacak.

Emeklilerimize kolaylık sağlama adına çekller, BESOB’a kayıtlı üye işyerlerimizden anlaşmalı 905 mahalle bakkalında, 554 giyim ve ayakkabı mağazasında ve 324 kırtasiyede geçerli olacak. 21 Nisan 2024’e kadar kullanılabilecek bu harcama kodları, toplamda anlaşmalı bin 783 üye iş yerinde geçerli olacak. 100 bin emeklimizi 150 milyon TL değerinde destekleyeceğimiz bayram destek çeki başvuruları 31 Mart 2024’e kadar devam ediyor. Bu proje sayesinde bayram öncesi, piyasaya yaklaşık 150 milyon TL değerinde bir destek de sağlamış oluyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın emektarı olan, Bursa’mızın ve ülkemizin bugünlere gelmesi için alın teri döken bütün emeklilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Emeklilerimize ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Diğer belediyelerde de bayram için benzer kararlar peş peşe açıklanırken ihtiyaç sahibi olan emeklilerin yaşamış oldukları il ve ilçelerde yer alan belediyelere başvuru yaparak talepte bulunmaları yeterli olacak. Onay alan emeklilerin banka hesaplarına bayram önü destek ödemeleri ek ödeme olarak yansıtılacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler