Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

15 Temmuz Kronoloji Sergisi Açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
15 Temmuz Kronoloji Sergisi Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Erzincan Millet Bahçesinde “15 Temmuz Resim Sergisi ile 15 Temmuz Konulu Kitap Sergisi”nin açılışı yapıldı.

25 resim, 144 kitap ve 8 yerel gazetenin 15 Temmuz arşivinin yer aldığı sergi, gün içerisinde ziyaret edilebilecek.

15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına Cumhurbaşkanlığının talimatları ve himayelerinde Erzincan’da düzenlenecek olan “15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin izlerini taşıyan fotoğraf ve kitapların yer aldığı sergi açılışı yapıldı.

Düzenlenen serginin açılışına Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent,  AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ile MHP İl Başkanı Salih Aksu ve vatandaşlar katıldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yıl içinde yapılan 25 eser yağlı sulu guaj ile yapılarak sergileniyor.

Açılış konuşmasını yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas: ‘ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz tarafından ortaya getirilen eserleri açıyoruz. Bugün burada bulunmamızın gerekçesi de Türkiye aşkıdır. Burada bulunmamızın gerekçesi nen hatunların, şerife bacıların sütçü imamların nesilleri olduğumuzu göstermek adına bu faaliyetleri sergileyip geçmişi unutmayıp geleceğe de umutla yürümek adınadır. Bu duygu ve düşüncelerle sergimizi açıyoruz’ dedi.

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Elif Yaren ise, serginin açılışında eseri olduğunu belirterek yaptığı çalışmayı uzunca bir süre sonra meydana getirdiğini dile getirdi.

Yapılan açılış merasiminin ardından Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki katılımcılar kronolojik serginin yer aldığı fotoğraf ve kitaplardan oluşan sergiyi ziyaret ettiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com