Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

11. Yılında da Gelenek Bozulmadı

Yayınlanma:
ABONE OL
11. Yılında da Gelenek Bozulmadı

Yavuz Selim Mahalle Camiinde Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine yönelik kapanış programı düzenlendi. 27 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 26 Ağustos 2022 tarihinde sona eren kurs sonunda öğrencilere hediyeleri dağıtıldı.

27 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 26 Ağustos 2022 tarihi itibariyle sona eren Yaz Kur’an Kursları tüm camilerimizde çeşitli kapanış etkinlikleriyle kutlandı.

9 Hafta süre ile devam eden kurs müddetince gerek erkek, gerekse kız öğrencilerin camileri süsleyerek Kur’an Okuma ve Temel Dini Bilgiler Eğitimi aldıkları kurslarda, kurs müddetince çeşitli etkinlikler, hediyeleşme, ödüllendirme ve spor etkinlikleriyle öğrenciler neşeli vakitler geçirerek hem öğrendiler hem eğitici oyunlarla becerilerini geliştirdiler.

Bütün bu etkinliklerin yoğunlukla yaşandığı Yavuz Selim Camii Kur’an Kursu’nda, her yıl olduğu gibi sürdürüle gelen gelenek kapanış programı vesilesiyle bu yıl da bozulmadan devam etti.

Tertip edilen bir düzenleme ile Erkek ve Bayan kurs öğreticileri ile birlikte Yavuz Selim Camii’nde İl Müftü Yardımcısı ve Müftü Vekili Kâzım Ural ve şube müdürlerinin de katılımıyla kurs kapanışı gerçekleştirildi.

Kapanış Programında konuşma yapan Yavuz Selim Cami İmam Hatibi Rıdvan Toker, bereketli bir zaman geçirdiklerini dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti; “ manevi nimetlerden faydalanmanın yanında kursa katılım sağlayan yaklaşık 293 kursiyere iş adamı Sinan Durak bey tarafından harçlık verildi. Bundan sonra ki 10 ayda da bu camide öğrendiklerinizi hepsini ailenizle, okulunuzda ve diğer yerlerde uygulayarak yapacaksınız. Kurs süresince öğrendiğiniz hadisi şerifleri, duaları her gün uygulayınız” dedi.

Ardından konuşan İl Müftü Vekili Kazım Ural, burada yaptığı konuşmasında, “Geleceğimizi, İslam’ı ve en güzel kutsiyetimizi kendilerine emanet olarak bırakacağımız, cennet vatanı kendilerine miras olarak bırakacağımız, geleceğimizin göz bebeği yavrularımız, gençlerimiz; Yavuz Selim Mahalle Camiinde düzenlediğimiz 2022 yılı Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programına hepiniz hoş geldiniz, şerefeler verdiniz. Sizler bizim umudumuz, geleceğimizsiniz. Dolayısıyla size, ‘Z kuşağı’ veya bir başka kuşak adı altında bir ifadeyi kullanmak zül olsa gerekir diyerek, her birinizin bu bilinçle bilinçlendirmek üzere inşallah Allah’a emanet ediyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından hayırsever İş insanı Serdar Durak’ı temsilen babası Sinan Durak’a bir tablo hediye edilmesi ile birlikte yine hayırsever bir Kemahlı olan Halis Taşdelen’in Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan tüm öğrencilere birer Kur’an-ı Kerim hediye etmesinin ardından öğrencilere dondurma ikram edilerek kapanış noktalandı.

Cami İmam Hatibi Aziz Rıdvan Toker, Erzincan/Kemahlı Hayırsever iş insanı Serdar Durak’ın kurs öğrencileri arasında dağıtılmak üzere gönderdiği 58.000 TL para ödülünü kız-erkek 293 öğrenci arasında paylaştırarak öğrencileri kurs boyunca gösterdikleri başarı dolayısıyla ödüllendirdi

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com