Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde, 11 ekip ve 40 personel  il merkezi sorumluluk bölgesinde bulunan 73 okul önü ve çevresini denetledi.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önleri ve çevrelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Şüpheli görülen şahısların üst araması yapılırken öğrenci ve velilere de bilgilendirme yapıldı.
Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte polis ekipleri, okul çevrelerindeki şüpheliler, umuma açık yerler, okul servis araçları, park ve bahçelere yönelik denetim gerçekleştirildi. Erzincan’da ki okulların önlerinde ve çevresinde gerçekleştirilen denetimlerde şüpheli araçlar durdurularak evrak ve kimlik kontrolü yapıldı. Şüpheli kişilerin GBT ve üst araması da gerçekleştirildi.
Bu kapsamda, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde, 11 ekip ve 40 personel  il merkezi sorumluluk bölgesinde bulunan 73 okul önü ve çevresinde çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik uygulama gerçekleştirildi. Okul çevresinde bulunan uygulama sonucunda 532 şahıs kontrolü, 32 araç sorgulaması yapılarak 81 umuma açık yer kontrol edildi.

20 özel çocuğun hayali gerçek oldu 20 özel çocuğun hayali gerçek oldu

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘Çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim sürdürebilmeleri amacıyla ekiplerimizce görevimizin başındayız’ denildi.