Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

1 Haziran’dan itibaren ZAMLI TARİFE geçerli olacak! Fiyatı 100 TL oldu

Zamların son haftalarda resmen yağmur gibi yağması vatandaşların tepkisine neden oluyor. O ilde 1 Haziran'dan itibaren fiyatların zamlanacağı açıklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL
1 Haziran’dan itibaren ZAMLI TARİFE geçerli olacak! Fiyatı 100 TL oldu

Gün içerisinde aktarılan son habere göre taksi ücretlerine zam geldi. Yeni tarifenin 1 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edilirken, zam sonrasında kilometre ücreti ve indi bindi ücreti artış gösterecek.

Antalya’da taksi ücretlerine zam geldi. 1 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak zamlı taksit ücretine göre kilometre başına 30 TL ücret alınacak olup, indi bindi ücreti 100 TL olarak güncellenecek.

84 TL’DEN 120 TL’YE ÇIKARILDI

Zam kararına ilişkin açıklama Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan tarafından geldi. Alkan, yaptığı açıklamasında maliyetlerin artması sebebi ile taksi ücretlerinin zamlandığını belirtti. Buna göre taksimetre açılış ücreti 20 TL’den 25 TL’ye, kilometre ücreti 25 TL’den 30 TL’ye ve saat ücreti de 84 TL’den 120 TL’ye çıkarıldı.

İLGİLİ HABER Emekliler şipşak e-Devlet’ten başvurabilir! 12 AY ÜCRET ALINMAYACAK
Zamların son haftalarda resmen yağmur gibi yağması vatandaşların tepkisine neden oluyor. O ilde 1 Haziran'dan itibaren fiyatların zamlanacağı açıklandı.

İndi bindinin ücreti de 60 TL’den 100 TL’ye yükseldi. Zamlı tarifenin 1 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağının altı çizildi.

1 HAZİRAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Alkan, zamlı fiyatlara ilişkin, yeni tarifenin esnafa hayırlı olmasını dilediğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Artan maliyetlerden dolayı, taksici esnafımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması adına, birlik başkanımız Adlıhan Dere öncülüğünde, tüm ilçe oda başkanlarımızla birlikte merkez ve ilçelerdeki esnafımıza, 1 Haziran’da geçerli olmak üzere taksimetre zammı alınmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e esnafımıza destek ve katkılarından dolayı şahsım ve esnafım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Esnafımıza hayırlı uğurlu olsun”

Buna göre Antalya’da taksi kullanacak vatandaşlar için yeni fiyatları 1 Haziran’dan itibaren tüm Antalya genelinde geçerli olacağının altı çizildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com